Mobilus oro kondicionierius yra kompaktiškas įrenginys skirtas greitam vėsinimui. Jis yra lengvai perkeliamas, nereikalauja sudėtingo montavimo ir gali būti naudojamas butuose, biuruose ar nedidelėse komercinėse erdvėse. Kadangi kompresorius, kondensatorius ir garintuvas telpa viename korpuse – nereikia sudėtingo montavimo: pakanka išvesti šilto oro žarną pro langą.
Kodėl verta rinktis mobilius oro kondicionierius?
- Lengvas perkeliamumas – galima lengvai perkelti įrenginį iš vienos patalpos į kitą, priklausomai nuo poreikio.
- Papildomos funkcijos – daugelyje modelių integruoti papildomi funkcionalumai, tokie kaip oro valymas, drėkinimas, įvairūs režimai (vėsinimas, ventiliacija, sausinimas).
- Greitas vėsinimas – mobilūs kondicionieriai užtikrina greitą patalpos atvėsinimą, kai reikia skubiai sukurti komfortabilias sąlygas.
- Papildomas komfortas – kai kurie modeliai turi nuotolinio valdymo pultus arba laikmačius, kurie leidžia automatizuoti naudojimą.
- Lengvas montavimas – nereikalauja sudėtingų montavimo darbų, pakanka tik išvesti oro žarną pro langą.
Mobilus ORO kondicionierius: į ką atkreipti dėmesį?
- Triukšmas – mobilūs oro kondicionieriai gali būti triukšmingesni nei stacionarios sistemos, nes visi komponentai yra viename įrenginyje.
- Energijos sąnaudos – didesnės energijos sąnaudos dažnai būna dėl to, kad visas įrenginys yra viename korpuse ir nėra tokio efektyvaus šilumos pašalinimo kaip Split sistemose, kur viena dalis yra patalpoje, o kita – už jos ribų. Dėl šio dizaino mobilūs kondicionieriai gali sunaudoti daugiau energijos, norint pasiekti norimą vėsinimo efektyvumą.
- Reikalauja vietos – įrenginio dydis gali užimti nemažai vietos, ypač mažesnėse patalpose.
- Išvesties žarna – būtina nuolatinė oro žarnos išvedimo galimybė, kas gali būti nepatogu kai kuriose patalpose, ypač jei langai neturi tinkamų angų ar jiems reikalingas papildomas pritaikymas.
- Oro grįžimas – kai žarna išvesta pro pravirą langą, šiluma iš lauko grįžta atgal į patalpą. Taip pat kartu gali patekti dulkės, kvapai ir pan.
- Galimas vaakumas – karštam orui išeinant per išmetimo žarną, patalpoje gali susidaryti vakuumas, kuris traukia orą iš kitų erdvių ar ventiliacijos angų – kartu su kvapais ar šiluma.
Mobilus kondicionierius – Techninė struktūra
- Kompresorius – atsakingas už šaltnešio suspaudimą, kuris cirkuliuoja sistemoje ir sugeria šilumą.
- Kondensatorius – šiluma iš šaltnešio yra perduodama į išorinį orą.
- Garintuvas – čia šaltnešis atvėsta, sugeria šilumą iš patalpos ir ją išstumia į kondensatorių.
- Ventiliatorius – pučia vėsų orą į patalpą ir pašalina šilumą iš šalinamo oro.
- Oro žarna – naudojama šilto oro pašalinimui iš patalpos.
Kaip veikia mobilūs kondicionieriai?
Mobilūs kondicionieriai veikia pagal šaldymo ciklą, kuriuose šaltnešis pereina per keturis etapus: suspaudimą, kondensaciją, garavimą ir ekspansiją. Šaltnešis absorbuoja šilumą iš patalpos ir ją išstumia į išorę. Garintuvas vėsina orą, kurį ventiliatorius pučia į patalpą. Tuo pačiu metu kondensatorius atvėsina šaltnešį, kuris vėl gali pradėti procesą. Iš patalpos pašalinamas šiltas oras per oro žarną, užtikrinant, kad vėsinimo procesas būtų nuolatinis ir efektyvus.
APIBENDRINIMAS
Mobilus oro kondicionierius idealiai tinka, kai reikia greito sprendimo be montuotojų ir gręžimo. Jis ypač naudingas nuomojamuose būstuose, laikinuose biuruose ar sezoniniuose pastatuose. Vis gi, dėl triukšmo, energijos vartojimo bei vietos poreikio, didelėms ar nuolat naudojamoms erdvėms verta apsvarstyti efektyvesnę Split ar Multi Split sistemą.
Reikia pagalbos renkantis?
Jei svarstote, ar mobilus kondicionierius Jums tinkamas – susisiekite su mūsų specialistais. Patarsime, padėsime išsirinkti ir atsakysime į visus klausimus.